RAZKRITO: Zaradi koronavirusa želijo prepovedati točenje alkohola: ”Ko ljudje nekaj spijejo se…”
V Evropi vlada veliko zaskrbljenosti.
Lastniki bifejev in njihove zveste stranke se bojijo, da bo vlada prepovedala točenje alkoholnih pijač.
V začetku tedna je imela nemška kanclerka Angela Merkel novinarsko konferenco.
Povedala je, da so trenutne razmere zelo zaskrbljujoče.
Nemški Bild je prišel do vpogleda tudi v tiste ukrepe o katerih Merklova ni želela govoriti:
”Če se bo število okuženih še povečevalo, bo največjo jezo gotovo izzval ukrep, ki bi prepovedal točenje alkohola v tistih gostinskih objektih, ki bodo v regijah z največ okuženimi!”
Ukrepi nemške vlade pogosto služijo za zgled tudi manjšim evropskim državam. Bo tudi pri nas lahko prišlo do tega, da bo točenje alkoholnih pijač prepovedano?
Stroka pravi, da ko ljudje nekaj spijejo, se sprostijo in pozabijo na ukrepe vlade. V Evropi že natančno preučujejo, kako sprejeti ukrepe o glasnosti, ki ne bi bila višja od 65 decibelov in o prepovedi točenja alkoholnih pijač.
Zmanjšana jakost zvoka naj bi prispevala k manjšemu hrupu, gostom ne bi bilo treba govoriti preglasno, posledično naj bi se zmanjšalo širjenje aerosolov.
Prihajajo hladni dnevi, ljudje se bodo vse bolj zadrževali znotraj lokalov.
Predsednik sekcije za gostinstvo in turizem pri Obrtno podjetniški zbornici Slovenije, Blaž Cvar, je na stoto obletnico ameriške prohibicije povedal:
”Že zdaj veljavni ukrepi v slovenskem gostinstvu močno presegajo ukrepe, ki jih imajo drugod. Ko imamo omejeno obratovanje, pomeni, da ne moremo prodajati ničesar. Nemčija, denimo, bo ukrepe sprejemala regionalno in časovno določeno, glede na število okuženih v posameznih regijah, prav tako tudi Avstrija. Podobno predlagamo tudi mi. Tudi Hrvatje za zdaj še nimajo posebnih omejitev. Govori se sicer, da bodo omejili glasnost glasbe v lokalih.”
Naši gostinski lokali beležijo polovico lanskega prometa, prav tako pa je za polovico manj opravljenih delovnih ur.
Cvar je še dodal.
”Gostinstvo se sooča z velikanskimi težavami.”
”Od popolnega zaprtja v marcu, aprilu in deloma maju se ta panoga šele dobro pobira. Vavčerji ponekod niso imeli nikakršnega učinka. Zato bodo dodatne in nove omejitve zgolj eden zadnjih žebljev v gostilniško krsto!”