
RAZKRITO: Bobnarjeva je z razkritjem šokirala Slovenijo! Poglejte kaj naj bi hotel storiti Robert Golob…
Notranja ministrica Tatjana Bobnar očitno ne bo odšla potiho.
Med razlogi za odstop je navedla, da predsednik vlade Robert Golob ni želel potrditi članov njene ekipe.
Zavrnil je predlog za imenovanje šefa policije Boštjana Lindava na to funkcijo s polnim mandatom.
Bobnarjeva pa je šokirala, ko je dejala, da naj bi Golob povrnitev zaupanja pogojeval tudi z odpustitvijo določene osebe s policije.
Golob naj bi Bobnarjevi že pred mesecem dni dal jasno vedeti, da naj Boštjana Lindava ne predlaga za polni mandat, saj da ni izpolnil pričakovanj in ni opravil ‘čiščenja policije’.
Golob naj bi ji ob tem predlagal tudi, da da s podaljšanjem statusa v. d. generalnega direktorja Lindav dobi še eno tako imenovano poskusno dobo.
Na dnevni red vlade pa prav tako ni bil uvrščen predlog Bobnarjeve, za imenovanje Slavka Koroša na mesto generalnega direktorja direktorata za policijo in druge varnostne naloge s polnim mandatom, in sicer s pojasnilom, da bi ‘morda na tem mestu želela imeti koga drugega’.
Bobnarjeva je ta predlog zavrnila.
Dejala je, da je Koroš vrhunski strokovnjak, ki je tudi predstavil ugotovitve izrednega nadzora ravnanja policije pri varovanju protestov v zadnjih dveh letih.
Bobnarjevi naj bi Golob, kot možnost za povrnitev zaupanja ponudil, da iz ‘policije odpusti določeno osebo’.
Bobnarjeva ni razkrila za koga gre.
”Očitno se je zameril nekomu iz krogov predsednika vlade. To je pravzaprav samo eden od pritiskov, ki kažejo na tendenco politike po obvladovanju policije.”
Tole je slabo, zelo slabo!
Glede na nenavadne okoliščine, v katerih se je iz politike umaknila Marta Kos, in situacijo, v kateri sedaj kot kaže odhaja Tatjana Bobnar, ima stranka Svoboda resen problem s sposobnimi, profesionalnimi in načelnimi ženskami? https://t.co/07H6MD7Pbt— Sašo Dolenc (@SasoDolenc) December 7, 2022
V sredo je Bobnarjeva Golobu tudi posredovala poročilo o političnih pritiskih.
Obvestila pa ga je tudi, da bo po vrnitvi s službene poti v Bruslju podala pisno odstopno izjavo.
Poročilo je Bobnarjeva posredovala tudi državnemu tožilstvu in komisiji za preprečevanje korupcije.
Odzvali so se tudi pri stranki Gibanje Svoboda., kjer so v sporočilu za javnost med drugim zapisali:
”Naša komunikacija je odprta in iskrena, prepričani smo namreč, da lahko le tako najdemo najboljše rešitve in, če so ti potrebni, kompromise.”
”V družbi, ki od nas pričakuje ali celo zahteva, da se tudi pri komuniciranju s svojimi najožjimi sodelavci samocenzuriramo – in to zgolj zato, da naša iskrenost ne bi bila razumljena kot kakršenkoli pritisk – in kjer so zasebne korespondence iztrgane iz konteksta ter zlorabljene za politično obračunavanje, pa si ne želimo živeti.« Zato obžalujejo, da so posamezniki na pomembnih političnih položajih za doseganje svojih lastnih ciljev te vrednote in medsebojno zaupanje pripravljeni rušiti. »Zrelost posameznik pokaže s tem, da v vsakodnevnem življenju in na pomembni funkciji loči med tem, kaj je pritisk, vplivanje oziroma kaj je iskren pogovor s ciljem poiskati najboljšo rešitev za posamezen izziv.”