GROZNO: Poglejte kaj je po smrti otroka v razgretem avtu razkrila policija. Spregovorili so tudi domačini. Ena od sosed je razkrila, da je…
V torek se je v Sv. Lovrencu zgodila velika tragedija.
Še ne dveletni deček je umrl v razgretem vozilu.
Kljub posredovanju mimoidočega in nudenju prve pomoči je deček umrl na kraju dogodka.
Milena Trbulin s PU Celje je potrdila, da so policisti bili okrog 13. ure obveščeni, da so v osebnem vozilu, parkiranem pred stanovanjsko hišo na območju Policijske postaje Žalec, našli mrtvega otroka.
Sedaj poteka preiskava, v smeri suma storitve kaznivega dejanja povzročitve smrti iz malomarnosti.
Policisti so ponovno opozorili vse, naj v vročih poletnih dneh v zaprtih vozilih nikoli nikogar ne puščajo, tudi če vozilo zapustijo le za čisto kratek čas.
Ob visokih temperaturah se namreč notranjost vozila izjemno hitro segreje.
Vsako zadrževanje v zaprtem vozilu je lahko hitro usodno.
Preboldski župan Marko Repnik je za STA dejal, da so občani prebolda šokirani nad tragičnim dogodkom.
”Žalostno je, da neodgovornost staršev, torej odraslih ljudi, najbolj ogroža otroke. Starši, ki bi morali otroke zaščititi za vsako ceno, jim z neodgovornimi dejanji škodujejo. Tokrat na veliko žalost celo tragično. Streznimo se in pričnimo svoja dejanja izvajati odraslo.”
Vodja sektorja kriminalistične policije Policijske uprave Celje Aleš Slapnik je povedal, da so mami dečka in njenemu partnerju odvzeli prostost.
Otrok naj bi umrl v avtu, pred domačo hišo, v kateri je živel z mamo in njenim partnerjem.
V vročem avtu naj bi bil najmanj dve uri.
Domačini so za Žurnal24.si povedali, da se je družina držala bolj zase. Domačijo naj bi podedovali.
Ena od sosed je za omenjeni portal povedala, da je nekdo ‘priletel po defibrilator, ki je na našem dvorišču, takoj zatem je že pripeljal rešilni avto’.
Mama otroka in njen partner sta stara znanca policije.
Za Žurnal24.si je namreč Milena Trbulin, s celjske policijske uprave, razkrila:
”Eno od oseb smo obravnavali zaradi več kaznivih dejanj s področja premoženjske kriminalitete ter tudi kaznivih dejanj z elementi nasilja. Drugo osebo smo obravnavali zaradi suma storitve premoženjskega kaznivega dejanja.”
NIJZ pa opozarja, da daljše obdobje vročine lahko povzroči različne težave in pregretje telesa, kot na primer kožne izpuščaje, vročinske krče, vročinsko izčrpanost, omedlevico in vročinska kap.
V obdobju takšnega vremena je potrebno zmanjšati izpostavljenost vročini, poiskati zavetje v senci, naravi ali v hladnejših prostorih.
Fizično aktivnost pa je potrebno omejiti na večerne in jutranje ure.
Poskrbeti moramo, da da uživamo lahko hrano v manjših obrokih. izbirati pa moramo oblačila, ki omogočajo odvajanje toplote in uživamo dovolj tekočine.
”Nekateri ljudje so bolj ogroženi. Bodimo posebej pozorni na znake prizadetosti pri njih. Nikoli ne puščamo nikogar v zaprtem, parkiranem avtomobilu,” svetuje NIJZ. “V primeru pregretja osebo umaknemo na hladno (v senco ali hladen prostor). V primeru vročinske kapi takoj pokličemo zdravniško pomoč, obolelega ves čas hladimo. Nezavestnemu ne dajemo tekočine. Z zdravnikom se posvetujemo tudi, če imamo neobičajne težave, ki ne minejo ali se večajo.”