
GROZLJIVO: Družina je rezervirala apartma na Hrvaškem in plačala avans. Ko so prišli tja pa so doživeli šok življenja!
Na socialnih omrežjih ste verjetno tudi sami opazili različne skupne, v katerih se srečujejo ponudniki turističnih nastanitev na Hrvaškem in njihovi potencialni najemniki.
Žal pa je vsako leto med ponudniki tudi veliko prevarantov.
Mediji so poročali o ženski ki je v eni od skupin oglaševala apartma, prejela avans, nato pa se je pretvarjala, da denar na njen račun ni prispel.
Na koncu je s socialnih omrežjih izginila.
Tisti, ki pa so bolj predrzni pa poberejo avans in celo pošljejo pogodbo in potrditev prejema avansa.
Turisti pa nato ob morju zaman iščejo apartma, za katerega so plačali avans.
Podobno se je zgodilo tudi mladi družini, ki je prišla na počitnice na Hrvaško.
Iskali so apartma, katerega pa v resnici sploh ni bilo.
Na socialnih omrežjih se je apartma oglaševal kot čisto nov, le 200 metrov od morja, z manjšim bazenom in velikim vrtom.
Cena je bila precej ugodna. V oglasu je bilo zapisano, da bodo prvim nekaj gostom ponudili nižjo cene.
Zelo prepričljive pa so bile tudi fotografije.
Za Svet24 so na policiji razkrili, da v zadnjem času zaznavajo oškodovanja tudi pri rezervacijah nastanitev na spletnih straneh uveljavljenih ponudnikov nastanitev
V imenu ponudnika nastanitve, goljufi objavijo lažen oglas, ki je zelo privlačen in cenovno ugoden. Po opravljeni rezervaciji komunikacijo z najemnikom preusmerijo zunaj portala z izgovorom, da zaradi tehničnih težav rezervacija ni bila potrjena in ponudijo ponovno možnost rezervacije ter plačila prek posredovane povezave.
Povezava nato vodi na lažno spletno stran, ki izgleda skoraj identično kot spletna stran originalnega ponudnika.
Tam je nato potrebno vnesti podatke o kreditni kartici za plačilo rezervacije. Z vnosom podatkov kreditne kartice tako goljufom omogočimo, da lahko pridejo do sredstev na našem računu.
Mnogi so se že opekli. Policija zato vsem, ki iščejo počitniške namestitve preko interneta, svetuje, da nastanitev rezervirate in plačate zgolj na uradnih platformah.
V evropskem potrošniškem centru pa turistom svetujejo še, da zmeraj preverijo profil ponudnika in ocene prejšnjih uporabnikov glede konkretne ponudbe.
Preveriti pa se splača tudi, koliko časa je ponudnik že registriran.
Če je profil komaj nastal in nastanitev nima komentarjev in ocen, je to lahko kazalec, da gre za lažnivo objavo in goljufijo.
S ponudnikom namestitve komentirajte le preko uradnih platform. Na sporočila preko drugih kanalov se ne odzivajte in ne klikajte na posredovane povezave.
Če ponudnik zahteva kopijo vašega osebnega dokumenta ali podatke kreditne kartice, tudi posredovanje le teh policija odsvetuje.
Če pa vseeno pride do prevare, pa policisti svetujejo, da v najkrajšem mogočem času podate prijavo na najbližji policijski enoti ali spletnem mestu policije. Prav tako o oškodovanju nemudoma obvestite svojo banko.