
ŠOKANTNO! Iznakažen obraz ene najlepših Slovenk po POSEGU! Kaj se dogaja? Fotografije v prispevku.
Sanja Grohar je že od leta 2005, ko je osvojila lepotno lento miss Slovenije, priznana kot ena najlepših Slovenk. Simpatična Kranjčanka pa se ni ustavila le pri tem nazivu. V medijskem svetu se je dokazala tudi kot pevka in voditeljica, kjer je uspešno širila svoj vpliv in ustvarila prepoznavno kariero.
Nekaj let Sanje Grohar nismo videli na televiziji, saj se je s soprogom preselila v London in postala mama. Leta 2021 pa se je vrnila v medije s pompoznim nastopom v oddaji Kdo si? Zvezde pod masko. Da se pod masko skriva nekdanja miss, je pravilno ugotovila Saška Lendero, ki je s Sanjo nekoč sodelovala pri eni izmed njenih skladb. Vsi pa so bili presenečeni nad njenim odličnim vokalom in nastopom, saj je Grohar pokazala, da ima res izjemen glasbeni talent.
Sanja Grohar živi v Sloveniji, kjer se ukvarja s podjetništvom in spletnim vplivništvom. S soprogom imata znamko izdelkov za lase, poleg tega pa je nedavno postala mamica že drugič. Pogosto deli trenutke iz svojega zasebnega življenja, a sinoči je sledilce nekoliko prestrašila z nadzornim posnetkom, na katerem je pokazala obraz poln ran. A to je bil le začasen pojav, saj se je odločila za estetski poseg – odstranitev pigmentnih madežev, ki si ga je želela že dolgo. Rane bodo sčasoma zacelile, vendar je povedala, da bo poseg morda potrebno ponoviti.
Hiperpigmentacija je stanje, pri katerem na koži nastanejo temni madeži, ki so posledica prekomerne proizvodnje melanina – naravnega pigmenta, ki je odgovoren za barvo naše kože, las in oči. Melanin ima tudi zaščitno vlogo, saj ščiti kožo pred škodljivimi UV žarki. Sončna svetloba je glavni sprožilec tvorbe melanina, zato je tudi glavni dejavnik pri nastanku hiperpigmentacije. Poleg sonca pa na nastanek hiperpigmentacije vplivajo tudi drugi dejavniki, kot so hormonske spremembe, starost, pretekle poškodbe kože (npr. opekline, ureznine), bolezni, kot je lupus, in celo nekatera zdravila.
Pigmentni madeži so v večini primerov nenevarni, vendar so lahko estetsko moteči. Nekateri pigmentni madeži se ne dajo trajno odstraniti, vendar jih je možno posvetliti s pomočjo različnih kozmetičnih in dermatoloških postopkov. Ker obstajajo različne vrste pigmentnih sprememb, ki se med seboj razlikujejo po vzroku nastanka in morfoloških značilnostih, je pristop k zdravljenju prilagojen vrsti spremembe.
Najbolj učinkovita rešitev je kombinacija različnih postopkov, kot so uporaba posvetlitvenih krem, dermatološki postopki in stroga zaščita pred soncem skozi vse leto. Izbiro primerne metode za odstranjevanje pigmentacije je vedno najbolje prepustiti zdravnikom ali strokovnjakom.
Med priljubljenimi postopki so:
Mikrodermoabrazija, ki omogoča mehansko luščenje povrhnjice, odstranjuje epidermalne celice z melaninom, zaradi česar pigmentacije pobledijo.
Dermoabrazija, ki je bolj invaziven postopek in se izvaja v dermatoloških ambulantah.
Kemični pilingi, kjer s pomočjo organskih kislin odstranimo zgornje plasti kože in izboljšamo videz ter posvetlitev pigmentacije.
Ablativni laserji in svetloba, ki so učinkoviti pri odstranjevanju hiperpigmentacije.
Krioterapija, ki se uporablja pri odstranjevanju starostnih peg. Terapija vključuje zamrzovanje peg s tekočim dušikom, ki se nato odločijo.
Čeprav pigmentne spremembe običajno niso nevarne, se iz nekaterih lahko razvijejo maligne spremembe, zato je priporočljivo redno spremljanje teh sprememb pri dermatologu.
Najboljše preprečevanje pigmentnih madežev je odgovorno obnašanje na soncu. To vključuje izogibanje prekomernemu izpostavljanju sončnim žarkom in uporabo ustrezne zaščite pred soncem z zaščitnimi kremami, oblačili in pokrivali. S temi ukrepi boste preprečili nastanek novih pigmentnih madežev in zaščitili svojo kožo pred nadaljnjim širjenjem ali temnenjem že obstoječih.
Vir besedila :zurnal24.si
Vir fotografij: Instagram
Vir prikazane fotografije: Instagram