Urška z velikim razkritjem – Bo Pop TV ukrepal? To sta z Žanom počela tik preden sta vstopila v Kmetijo – ”V hotelu sva…
Pred oddajo Kmetija je Urška Gros poznalo le malo ljudi. Mamica dveh deklic in nekdanja ustvarjalka vsebin za odrasle na platformi OnlyFans danes brez zadržkov pove, da se je za sodelovanje odločila tudi zaradi želje po boljši prihodnosti. »Vedno sem si želela uspeti na Instagramu, kasneje sem si pa želela narediti tudi malo reklame,« iskreno prizna. Resničnostni šovi od tekmovalcev zahtevajo ogromno, a jim lahko tudi veliko dajo, če se stvari odvijejo v pravo smer. Da je Urška hitro padla v oči ustvarjalcem oddaje, ni bilo presenečenje – zgovorni ljudje z močno osebno zgodbo in čustveno prtljago so namreč pogosto idealni kandidati za takšne formate.
Ko je govora o Urški, je skoraj nemogoče mimo njenega odnosa z Žanom: »Imam rane že od prej, imam poškodovano dušo, zato sem vedno iskala ljubezen … sploh tu, ko smo bili 24 ur na dan skupaj, si avtomatsko hitro cel v rožicah in si hitro začneš misliti, da je pa to mogoče to, kar si iskal celo življenje,« je priznala. Da ima za sabo težke zveze in boleče družinske izkušnje, je povedala že večkrat. Da njuna zgodba z Žanom ne bo tako lepa, kot si je predstavljala, pa je začela slutiti že precej zgodaj – dokončno sliko si je ustvarila šele ob gledanju oddaj in njegovih izjav.
»Bežno sva se videla že v hotelu pred vstopom v Kmetijo, ko se ne bi še smela videti. Kasneje mi je povedal, da sem mu bila takoj všeč, da si je rekel, da me more imeti, da sem popolna … ko pa sem potem poslušala njegove izjave o tem, da sem bila samo črtica, da sem bila tretja … jaz ne vem, kje sem bila, ampak očitno ne na isti Kmetiji.« Če bi že prej vedela, da njegova čustva niso tako močna, bi se stvari po njenem verjetno odvile drugače. Da odnos ne bo pravljica, pa je začutila tudi po tem, ko sta izvedela za nosečnost. »Želela sem se prepričati, da bo vse okej, da bova to izpeljala … zato sem tudi čakala čisto do konca z odločitvijo o otroku. Dopovedovala sem si, da mogoče ni napačen, da bo vse čisto uredu.«
Sama priznava, da Kmetija zaradi težkih razmer, fizičnega dela, vročine in pomanjkanja hrane zagotovo ni najboljše okolje za nosečnico. »Jaz sem že prej prosila, če bi lahko šla domov, pa nikakor ni šlo. Nato smo hoteli igro tako speljati, da bi prišla v areno, pa so jo sproti spreminjali tako, da ni uspelo … na neki točki sem dobila občutek, da želijo, da še ostanem, tudi zaradi zgodbe na televiziji,« je povedala. Težava je bila tudi v tem, da je bil čas za odločitev omejen, saj lahko ženska odločitev za splav sprejme le do desetega tedna nosečnosti.
Čeprav je Urška nato šov zapustila, je Žan ostal v igri, zaradi česar med njima ni bilo več nobenega stika z zunanjim svetom. »Nisem vedela, ali naj čakam Žana da pride ven, ali naj se sama odločim prej, časa je zmanjkovalo.« Tedni so minevali, sama pa je ostajala v dvomih. »Nisem se želela odločiti sama, to ni samo moja odločitev, to je bila največja muka.« V tistem obdobju ji je bila v veliko oporo prijateljica Carmen Osovnikar, ki ji je svetovala, naj se odloči sama, dokler še ima možnost. A Urška je vseeno vztrajala do zadnjega trenutka v upanju, da bo z Žanom še pravočasno govorila.
»Ko je Žan prišel ven, sem šla ponj, tisti en teden sva nato živela pri meni. Jaz sem skrbela za gospodinjstvo, on pa je večinoma igral playstation. V tistem času je meni kliknilo, da je zadnji čas za odločitev. Ne rečem, da je slab, ampak to meni ne gre v kontekst, če pričakuješ, da boš postal starš. Čez en teden sem ga torej seznanila, da želim opraviti splav. Bil je malo šokiran, a na koncu se je strinjal. Mislim, da je tudi on pri sebi vedel, da to ne bo funkcioniralo.«
Čeprav je šlo vse skupaj zelo na tesno, ginekološki izračuni po njenih besedah potrjujejo, da je zanosila na začetku snemanja. »Mi smo šli pred vstopom v šov na zdravniški pregled in krvne teste. Če bi bila noseča, bi testi to pokazali, in prepričana sem, da me ne bi spustili v šov – že zaradi pravne odgovornosti,« je pojasnila. Tudi Anja, ki ima izkušnje z resničnostnimi oddajami, je potrdila, da so takšni pregledi običajen postopek. »Greš skozi zdravniški pregled kot za eno težko službo – pregledajo popolnoma vse, kri, urin, dah, EKG.« Namen pregledov je predvsem zaščita kandidatov in produkcije pred morebitnimi zdravstvenimi zapleti med snemanjem.
»Takoj ko smo moje stanje potrdili, so me seznanili s tveganji in odločili, da moram domov, saj mi ne morejo nuditi ustrezne zdravstvene oskrbe in pogojev. Oni si tega ne bi privoščili,« je zaključila. Dodala je še: »Je pa res, da sem imela partnerja prej. Ampak sva bila že nekaj časa v trenjih, nisva bila skupaj, Kmetija je prišla prej.«
Urška danes priznava svoje napake, hkrati pa težko razume, da družba še vedno pogosto opravičuje moške. »Ženske moškim pogosto nasedemo ker želimo biti ljubljene, a na koncu smo vedno krive same, češ, zakaj si pa dala noge narazen … žal mi je za vse tiste punce, ki gredo čez to v svojih zasebnih življenjih.« Po njenem so podobne situacije zelo pogoste tudi zunaj televizijskih kamer – moški pogosto odide, ženska pa ostane sama s težko odločitvijo in občutkom krivde.
»Bilo je živo bitje, ki si zasluži svoj mir … ljudje preprosto nimajo empatije. Nerazumljivo mi je, kaj ljudje počnejo,« je še dodala. Za prihodnost pa si želi ustvariti skupnost mamic in žensk s podobnimi izkušnjami. »Vedno sem tu za pogovor, kot skupnost si moramo pomagati. Včasih je lažje povedati nekomu, ki ga ne poznaš. Želim si biti tu za ljudi, ki potrebujejo nekoga.«
